Niciun produs în coș.

Cariere

De ce Rotherm Grup?

Rotherm Grup este o societate care activează în piața instalațiilor termice încă din 1998 și parte a succesului pe care îl are până în prezent le revine angajaților și echipei manageriale.

În prezent, Rotherm Grup are 35 angajați, atât în Iași (sediul central), cât și la punctul de lucru din București și ne mândrim cu faptul că avem un nucleu stabil, unii angajati avind si 15 ani vechime in colectiv.

Colegii noștri sunt oameni loiali și care doresc în permanență să întâmpine oportunități de lucru.Venim în ajutorul lor cu training-uri, cursuri de calificare și re-calificare din domeniile noastre de activitate, de unde se obțin diplome și legitimații  valoroase.

Motivația de a fi parte din echipa noastra, zi de zi, derivă și din contextul ideal pentru a face acest lucru: respect reciproc, dialog, încredere, loialitate și îndeplinirea promisiunilor.

Ne dorim de la cei care se alătură echipei Rotherm Grup să înțeleagă că un loc de muncă presupune în primul rând comunicare, atât internă (colegi-colegi, subordonat-manager), cât și externă (comunicare cu clientul) și fiecare dintre ele trebuie realizate respectându-se regulile de bază: transparență, deferență, corectitudine, claritate etc.

Posturi disponibile

Dacă doriți să faceți parte din echipa Rotherm Grup, puteți aplica pentru un post direct pe site sau ne puteți trimite CV-ul  la adresa de e-mail: recrutare@rotherm.ro. Mentionați în subiectul e-mailului titlul postului dorit.

Instalator tehnico-sanitar

Descriere job:

Punctul de lucru al societătii din Iași, Blvd. C A Rosetti nr. 1

Responsabilități:

  1. Executarea operațiunilor specifice obiectului de activitate al societății – lucrări de instalații tehnico-sanitare, de încălzire și ventilație – cod CAEN 4322, conform procedurilor de lucru și a proiectelor, sub îndrumarea directă a inginerului de lucrare de la punctul de lucru
  2. Transmite inginerului de lucrare de la punctul de lucru la care se află necesarul de materiale pentru executarea lucrării respective

Cerințe:

  1. Experiență minim 1 an pe un post similar
  2. Calificarea de instalator tehnico-sanitar și de gaze
  3. Cunoașterea foarte bună a modului de lucru cu scule și unelte specifice activității desfășurate
  4. Abilități de auto – organizare, planificare și respectare de termene limită;
  5. Abilități de integrare și lucru în echipă, responsabilitate și seriozitate;
Adaugă CV

Inginer ofertare-vânzari, entry level/ middle level

Punctul de lucru al societătii din București, str. Sold. I. Rotaru, nr. 1
Candidatul ideal are ca responsabilitate organizarea, în cele mai mici detalii, a activității de ofertare și vânzare a produselor și serviciilor comercializate de societate.

Activități curente:

– Cunoaște în amănunt produsele și serviciile companiei

– Identifică piețele de desfacere ale produselor și serviciilor firmei

– Contactează clienții potențiali și stabilește relații durabile

– Păstrează și dezvoltă portofoliul de clienți actuali

– Oferă consultanță tehnică de specialitate și soluții optime beneficiarilor societății;

– Ține legătura cu furnizorii societății și păstrează la zi baza de date a furnizorilor;

– Execută operațiuni specifice de casierie aferente activității de zi cu zi: încasare sume de bani de la clienți, facturare, întocmire avize de expediție, etc.

Adaugă CV

Inginer/Tehnician de service, entry/middle level

Asigură:
– punerea în funcțiune, revizia și repararea echipamentelor termice, climatizare, ventilație
– intervenții de service la echipamente, urgente sau obișnuite;
– întocmește documentele specifice activității desfășurate

Cerințe:

– Experiență în domeniul service și reparații echipamente termice, climatizare și ventilație constituie AVANTAJ;
– Studii tehnice medii/superioare
– Autorizări ISCIR constituie AVANTAJ;
– Permis de conducere categoria B;
– Abilități demonstrate de comunicare;
– Abilități de integrare și lucru în echipă, responsabilitate și seriozitate;

Adaugă CV
Preturile afisate pe site site contin T.V.A.

Despre Rotherm Grup

Rotherm Grup ofera beneficiarilor consultanta tehnica si furnizeaza echipamente termice pentru incalzirea si climatizarea spatiilor, precum si echipamente pentru tratarea apei. Pe de alta parte, Rotherm Grup pune in practica o politica de preturi care vine in sprijinul cerintelor clientului, totodata punand la dispozitia beneficiarului stocuri permanente, montaj si service pentru echipamentele de climatizare achizitionate.

Certificari

Informatii contact

SC ROTHERM GRUP SRL
Adresa: Blvd. C A Rosetti nr. 1, bloc 304, Tr. II, parter, cod postal 700141
CUI: RO 13499191
Registrul comertului: J 22/825/2000
Telefon: 0722 301 130